Oryginalny układ świateł, maska chłodnicy inspirowana szczękami rekina, charakterystyczne nadwozie z dłuższą maską i lekko opadającym tyłem czy wreszcie dziki, galopujący koń na przedzie. Te elementy od dekad sprawiają, że każdy fan motoryzacji doskonale wie, o jakim aucie mowa.

Prototypy Forda Mustanga powstały kolejno w 1962 r. oraz 1963 r., by już 17 kwietnia 1964 r. na ulice mógł wyjechać pierwszy, niezwykle dopracowany model. Model, który podbił serca młodych Amerykanów i utorował marce tym samym drogę do stania się prawdziwą legendą. Po dziś dzień, mimo kolejnych faceliftingów, samochody te bez problemu rozpoznamy nawet z zakrytym logo. Poza tym wciąż wyróżnia je fantastyczne brzmienie i duża moc naprawdę potężnych silników.

Ford Mustang – samochód, którym każdy chce przejechać się choć raz w życiu

Mimo że auta te nie są całkowicie pozbawione wad, mają w sobie coś, co sprawia, że chętnie przymykamy na nie oko. Wsiadając do Forda Mustanga siadamy przecież za kierownicą prawdziwej ikony amerykańskiej motoryzacji – to zupełnie inne doświadczenie w porównaniu do sportowych “japończyków” czy modeli europejskich marek. Można nawet powiedzieć, że jazda tym autem przerodziła się wręcz w styl życia, co widać nie tylko na ulicach, lecz także w popkulturze.

Ford Mustang był samochodem Steve’a McQueena w filmie “Buillit” z 1968 r., a także równie ikonicznego jak sam “konik” James’a Bonda granego przez Seana Connery’ego w “Diamenty są wieczne” z 1971 r. Poza tym to charakterystyczne auto zobaczyć możemy w clipie zespołu Guns N’ Roses, który nakręcony został do piosenki “Don’t Cry”, a nawet w kultowej grze “Need for Speed”. Kto nie chciałby więc przejechać się żywą legendą, która zapewnia dodatkowo niezapomniane wrażenia z jazdy?

Oryginalny Ford Mustang na wynajem

Choć pierwsze modele sprzedawane były za 2000 – 5000 $ dziś kwota ich zakupu jest znacznie wyższa. Jeśli chcielibyśmy poprowadzić więc “konika”, najlepszą opcją będzie jego wypożyczenie. W Hot-Car czeka na Ciebie na wynajem Ford Mustang GT 5.0 z automatyczną skrzynią biegów oraz silnikiem o mocy 450 KM, dzięki któremu do “setki” rozpędzisz się w ok. 4,3 sekundy!

Na koniec szkoda byłoby nie wspomnieć, że w nowych modelach układ przednich lamp inspirowany był oczami Dartha Vadera. Na kiedy więc podstawić Ci auto?

Call Now