Powodów, dla których interesować może Cię wypożyczenie samochodu z górnej półki, może być wiele. Musisz mieć jednak świadomość, że w dużej mierze ze względu właśnie na wartość pojazdu, przy wynajmie auta luksusowego, dobrze jest zwrócić uwagę na kilka innych spraw niż w przypadku zwykłych osobówek. Nie chcesz chyba trafić na firmę, która będzie spierała się z Tobą, ile litrów benzyny rzeczywiście było w baku. W tym artykule podpowiadamy, jak wynająć auto luksusowe, by znaleźć firmę prawdziwie godną polecenia i bez obaw czerpać radość z jazdy wypożyczonym samochodem.

I etap: Szukanie wypożyczalni

W pierwszej kolejności musisz oczywiście zweryfikować rynek, czyli po prostu sprawdzić, kto w okolicy oferuje wynajem aut luksusowych. Naturalnie warto sugerować się poleceniami znajomych. Jeśli jednak nikt nie jest w stanie wskazać Ci godnej uwagi wypożyczalni, w sieci znajdziesz wiele miejsc, gdzie klienci mogą wystawiać firmom opinie.

II etap: Analiza i porównywanie ofert

W przypadku wynajmu aut luksusowych, to nie cena i ostateczny koszt wypożyczenia samochodu, powinny stanowić główne kryterium wyboru. Utrzymanie floty z górnej półki w odpowiednim stanie nie kosztuje mało, więc zbyt niska cena (pomijając oferty promocyjne!) może być więc przynajmniej podejrzana. Dodatkowo o fakcie, że dana firma dba o swoją flotę i swoich klientów świadczyć będą pewne wymagania względem kierowcy – zarówno w zakresie konieczności uiszczenia kaucji, jak i pod kątem minimalnego wieku oraz okresu posiadania stosownych uprawnień. Elastyczność co do miejsca i czasu przekazania pojazdu również będą na plus. Wybieraj też raczej firmy, w których samochód odbierasz i zdajesz z pełnym bakiem – unikniesz ewentualnych dopłat czy strat na tym polu. W Hot Cars nie wymagamy ponadto płatności kartą kredytową, bo wierzymy, że będąc fair wobec klientów, klienci będą fair także wobec nas.

III etap: Odbiór i zdanie samochodu

Co do zasady, odbiór i zdanie takiego samochodu nie różnią się wiele od wypożyczenia zwykłej osobówki. Jak wynajmujesz luksusowe auto, sprawdź jednak lepiej dokładnie stan pojazdu, zrób zdjęcia przed i po, a także zweryfikuj informacje zawarte w protokole zdania pojazdu.

Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Ci szerokości!

Call Now